Kompletnie pijana wjechała w witrynę sklepową. Miała blisko 3,5 promila

Polska
Kompletnie pijana wjechała w witrynę sklepową. Miała blisko 3,5 promila
Świętokrzyska Policja

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która w Staszowie wrzuciła wsteczny i wjechała w witrynę sklepu. Ucieczkę 47-latce z miejsca zdarzenia uniemożliwił 69-letni przechodzień, który zabrał jej kluczyki oraz zabronił opuszczenia pojazdu do czasu przyjazdu policji.

Na parkingu przed supermarketem w Staszowie kobieta wsiadła do swojego mercedesa kombi i wrzuciła wsteczny bieg. Auto z impetem uderzyło w rozsuwane drzwi. Wejście do sklepu zostało uszkodzone. Wkrótce potem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie (woj. świętokrzyskie) otrzymali zgłoszenie, że w przeszkloną witrynę jednego ze sklepów w tym mieście wjechało auto.

 

Zabrał jej kluczyki

 

Na miejscu policjanci zastali za kierownicą 47-letnią kobietę. Świadkiem zdarzenia był 69-latek.

 

Mężczyzna przypuszczał, że kobieta może być pod wpływem alkoholu. Zabrał kierującej kluczyki i nie pozwolił wysiąść jej z samochodu do czasu przyjazdu mundurowych. 

 

Badanie alkomatem potwierdziło, że kobieta była pijana. Miała blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczyła, że nic wielkiego się nie stało i chciała wracać do domu. 

 

Nie miała uprawnień

 

Dodatkowo okazało się, że kobieta nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów, bo w przeszłości straciła prawo jazdy za podobne przestępstwo. 

 

47-latka odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi jej do 2 lat więzienia.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych.

pgo/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze