Poseł Krzysztof Sitarski odchodzi z klubu Kukiz'15

Polska
Poseł Krzysztof Sitarski odchodzi z klubu Kukiz'15
Facebook/Krzysztof Sitarski

Poseł Krzysztof Sitarski opuścił w czwartek klub Kukiz'15. W oświadczeniu w mediach społecznościowych Sitarski podkreślił, że jego decyzja jest związana z tym, że Kukiz'15 "nie spełnia obecnie założeń idei, dla których wstąpił do ruchu".

Sitarski poinformował, że złożył w czwartek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oświadczenie o wystąpieniu z klubu Kukiz'15

 

- W tej chwili jestem posłem niezrzeszonym - powiedział Sitarski.

 

O swojej decyzji poseł poinformował również w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. "Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli" - czytamy w oświadczeniu.

 

"Miałem nadzieję, że doświadczenia związane z wyborami, zarówno samorządowymi jak i do Parlamentu Europejskiego, zmienią styl zarządzania klubem oraz przypomną nam o idei, dla której szliśmy pod marką Kukiz'15. Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie" - dodał.

 

 

25 posłów

 

Sitarski poinformował, że do końca kadencji będzie pracował m.in. nad zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, zwiększaniem możliwości wykorzystania energetyki odnawialnej przez obywateli i walką z wysokimi cenami energii elektrycznej.

 

Po opuszczeniu przez Sitarskiego klubu Kukiz'15 będzie on liczył 25 posłów.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie