Ponad 110 km/h w mieście. Motocyklista wyprzedził radiowóz i zaczął uciekać

Moto

27-letni motocyklista wyprzedził radiowóz, objechał z lewej strony wysepkę na jezdni z przejściem dla pieszych i zaczął uciekać. W terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 110 km/h, popełniając przy tym szereg wykroczeń.

Policjanci na ulicy Zielonogórskiej w Nowe Soli (Lubuskie) zauważyli w środę motocyklistę, który nie stosując się do znaków drogowych jechał z nadmierną prędkością i wyprzedzał inne pojazdy pomimo zakazu.


Pirat drogowy wielokrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W rejonie skrzyżowania przy ulicy Ekonomicznej, kierowca hondy najpierw wyprzedził radiowóz policyjny, a później wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych.


Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę jednośladu do kontroli drogowej, jednak ten nie reagował na sygnały radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać.

 

"Trudno mówić o zdrowym rozsądku"


Motocyklista został jednak zatrzymany po skutecznym pościgu. - W tej sytuacji trudno mówić o zdrowym rozsądku kierującego, który swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze - relacjonowała sierż. szt. Renata Dąbrowicz-Kozłowska z nowosolskiej policji.


27-latek musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i liczne wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

grz/prz/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze