Clinton: wiele krajów chciałoby być jak Polska

Polska
Clinton: wiele krajów chciałoby być jak Polska
AP/Paweł Supernak

Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polskie PKB potroiło się od wyzwolenia spod dominacji Związku Radzieckiego. Polska gospodarka plasuje się na 6. miejscu UE. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być jak Polska - mówił w czwartek Bill Clinton, były prezydent USA.

W czasie konferencji liderzy biznesu, politycy i ekonomiści omawiają przyszłość sektora usług biznesowych.

 

- Cały świat was podziwia, potrzebujemy was znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział w Warszawie Bill Clinton podczas kongresu ABSL Summit.

 

Jak podkreślił, od upadku muru berlińskiego Polacy stworzyli system, który jest w stanie budować inkluzywną gospodarkę dobrobytu. Zaznaczył, że "w dłuższym czasie gospodarka rynkowa działa lepiej, gdy funkcjonuje równo i ma sumienie".

 

- Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polskie PKB potroiło się od momentu wyzwolenia się spod dominacji Związku Radzieckiego. (...) Polska oparła się kryzysowi gospodarczemu, dzięki korzyści bycia częścią UE. Jest gospodarką, która plasuje się na 6. miejscu w Unii. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być takimi jak Polska - zaznaczył były prezydent Stanów Zjednoczonych.

 

Podkreślił: "Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca".

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie