Wygrał 193 mln złotych. Wakacje chce spędzić w Polsce

Polska
Wygrał 193 mln złotych. Wakacje chce spędzić w Polsce
commons.wikimedia.org/Toto-Lotto

Gracz, który w maju wygrał 193 mln 396 tys. 500 zł, odebrał swoje pieniądze. Marzy o wyprawie na południe Europy, choć wakacje spędzi raczej w Polsce - poinformował w środę Totalizator Sportowy. W jednym z majowych losowań Eurojackpot, w którym stawką było 390 mln zł, padły dwie główne wygrane, w tym jedna w Polsce. Gracze podzielili się pulą. To polski rekord wysokości wygranej.

Właściciel kuponu odebrał już pieniądze. W drodze wyjątku Totalizator Sportowy zdecydował się przybliżyć osobę, która wytypowała szczęśliwe numery.

 

- Gracz przyznał, że ufa swojemu szczęściu do gier, choć kiedy trzymał w ręku kupon wart ponad 193 mln zł, nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Sprawdzał swoje liczby kilka razy w internecie, aby się upewnić. Pytany o sposób gry wspomniał, że najczęściej grywa na chybił trafił. W dniu losowania Eurojackpot poczuł jednak impuls, dzięki któremu wszedł do punktu LOTTO i wytypował szczęśliwe liczby: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8 - poinformował TS.

 

Szczęśliwiec dodał, że wygrana z pewnością odmieni jego życie. - Planuje budowę domu i podróże. Marzy o wyprawie na południe Europy, choć najbliższe wakacje spędzi raczej w Polsce - przekazał Totalizator.

 

Pozostałe rekordowe wygrane

 

Zgodnie z informacją TS, majowa wygrana w powiecie piotrkowskim była najwyższa w historii Eurojackpota w Polsce. W czerwcu zeszłego roku 25,5 mln zł wygrał kupon złożony w Świeradowie-Zdroju, ponad 7,1 mln zł wygrał kupon wysłany w grudniu 2017 r. w Wiązownie Lubelskiej, a 5,8 mln zł kupon wysłany w listopadzie 2017 r. w Radomsku. Natomiast wygrana w wysokości prawie 5 mln zł padła w lipcu 2018 r. - szczęśliwe liczby zawierał kupon wysłany w Kaźmierzu.

 

W Eurojackpot występuje 12 stopni wygranych - najwięcej spośród wszystkich gier LOTTO. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, a na życzenie gracza - w złotych. Pozostałe wygrane wypłacane są w złotych. TS podkreślił, że wygrane odnotowane w Polsce są powiększane o nadwyżkę z korzystnego kursu wymiany złotego na euro.

 

W Polsce można grać w Eurojackpot od 9 września 2017 roku. Z kolei od 5 grudnia 2018 roku zakłady gry można także kupić w internecie. Aby Polska dołączyła do grona 17 państw, w których była już dostępna ta gra, konieczna była zmiana ustawy o grach hazardowych.

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze