Połączenie klubów PO-KO i Nowoczesnej. Nie wszyscy posłowie akceptują zmiany

Polska
Połączenie klubów PO-KO i Nowoczesnej. Nie wszyscy posłowie akceptują zmiany
Kancelaria Sejmu/zdjęcie ilustracyjne

W czwartek po południu ma dojść do zjednoczenia klubów Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej - poinformował w środę szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Dwóch posłów - Radosław Lubczyk i Marek Ruciński - nie chce dołączyć do klubu PO-KO, mają zostać posłami niezrzeszonymi - wynika z informacji PAP.

W sobotę na wspólnym posiedzeniu rady krajowe: PO i Nowoczesnej wezwały do połączenia klubów parlamentarnych obu ugrupowań, a także budowy "jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne".

 

"W odpowiedzi na uchwałę Rady Krajowej Nowoczesnej, klub Nowoczesnej podjął w środę uchwałę w sprawie połączenia klubu Nowoczesnej z klubem Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska" - poinformowano na Twitterze ugrupowania.

 

 

Według szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna, do zjednoczenia klubów PO-KO i Nowoczesnej ma dojść w czwartek po południu. Taką informację przekazał również szef klubu Nowoczesnej Paweł Pudłowski.

 

Posłowie niezrzeszeni 

 

Przeważająca większość posłów Nowoczesnej jest zdecydowana na dołączenie do klubu PO-KO. Wyjątkiem jest poseł Radosław Lubczyk - zadeklarował, że nie dołączy do klubu PO-KO i do końca kadencji Sejmu zostanie posłem niezrzeszonym.

 

- Ja wstępowałem do Nowoczesnej, a nie PO. Jestem za budowaniem koalicji do wyborów parlamentarnych, a nie za powstaniem jednego klubu - mówił.

 

- Są wyborcy Nowoczesnej, którzy chcą głosować właśnie na tę partię, a jeśli ja będę w Platformie, to na mnie nie zagłosują - dodał.

 

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że na dołączenie do klubu PO-KO nie zdecyduje się też poseł Marek Ruciński.

maw/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie