Pod Warszawą zderzyło się sześć aut. Nie żyje jedna osoba

Polska
Pod Warszawą zderzyło się sześć aut. Nie żyje jedna osoba
Polsat News

76-letni mężczyzna zmarł w wyniku wypadku, do którego doszło w Solcu pod Warszawą na dk nr 79. Zderzyło się tam sześć samochodów jadących w kierunku Góry Kalwarii - poinformował w środę oficer prasowy KPP w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

Do wypadku doszło w miejscowości Solec na drodze krajowej nr 79 pomiędzy Piasecznem a Górą Kalwarią. - Zderzyło się sześć pojazdów: dwie ciężarówki i cztery auta osobowe - poinformował polsatnews.pl nadkom. Sawicki.

 

Jedna ofiara

 

Wszyscy kierujący jechali w stronę Góry Kalwarii. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zderzenia mogło być niezachowanie odpowiednich odstępów między pojazdami - powiedział nadkom. Sawicki. - Na tę chwilę nie ma informacji, żeby któryś z kierowców był nietrzeźwy - dodał policjant.

 

Początkowo policja podawała, że dwie osoby ranne w wypadku zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich - 76-letni mężczyzna - mimo reanimacji zmarła.

 

Jak informuje "Radio Zet", na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Utrudnienia

 

Na miejscu jest policja, pogotowie ratunkowe i straż pożarna, która zabezpiecza teren. - Jest do przesłuchania oczywiście wiele osób, które podróżowały tymi samochodami. Te czynności będą z pewnością jeszcze długo trwały, ale też usunięcie tych pojazdów może nastąpić za kilka godzin - stąd też nasz apel do kierowców, by omijali odcinek drogi nr 79 pomiędzy Piasecznem a Górą Kalwarią i wybierali drogi alternatywne - powiedział Sawicki.

pgo/msl/ polsatnews.pl, radiozet.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie