Chwile grozy nad jeziorem. Motocykliści ratują tonącego mężczyznę [WIDEO]

Polska

Zdecydowana reakcja świadków być może uratowała życie mężczyźnie, który topił się w jeziorze w miejscowości Złoty Potok (woj. śląskie). Na pomoc ruszyli przebywający tam motocykliści. Film z akcji opublikowali w sieci.

"Wybraliśmy się na pomost by porobić kilka zdjęć z grupą, ja nagrywałem kaczki, które były dokarmiane przez dzieci, by mieć materiał do swoich podróżniczych odcinków... po odłożeniu kamery słyszeliśmy tylko krzyk kobiety i były sekundy na podjęcie słusznej decyzji!" – (pisownia oryginalna) czytamy w opisie filmu "Grupy motocyklowej Motoróżni Brygada RR", który trafił do sieci.

 

"K...a, przecież on nie dopłynie!"

 

Na nagraniu słychać, jak osoby przebywające na pomoście pytają: "Dopłynie pan?". Ktoś w końcu stwierdza: "K...a, przecież on nie dopłynie!". Motocykliści rzucają się wówczas na pomoc tonącemu mężczyźnie. Jeden z nich wskakuje do wody.

 

"Dzień jak co dzień... Nikt nie spodziewał się, że będziemy ratować człowieka, który pod wpływem alkoholu płynął wzdłuż jeziora" – napisano pod filmikiem opublikowanym w sieci.

 

"Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!"

 

"Słoneczna i gorąca pogoda sprzyja spędzaniu czasu nad zbiornikami wodnymi. Nie zapominajcie jednak, że #woda oprócz tego, że daje ochłodę, jest też nieprzewidywalnym żywiołem. Tylko wczoraj w Polsce utopiło się aż 8 osób! Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa!" - apeluje na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa"

pgo/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie