Starsza pani i znikająca biżuteria. 90-latka okradła mieszkanie

Polska
Starsza pani i znikająca biżuteria. 90-latka okradła mieszkanie
KPP Kraśnik

90-latka z Kraśnika odpowie za kradzież biżuterii wartej 5 tys. złotych. Kobieta pod nieobecność właścicieli weszła do ich domu i splądrowała mieszkanie. Gdy została nakryta przez gospodarzy, wmówiła im, że chce od nich kupić... świnie.

Właściciele domu wyszli na kwadrans na podwórko. Zostawili otwarte drzwi.  Gdy wrócili, zastali w mieszkaniu starszą kobietę.

 

90-latka wytłumaczyła zaskoczonym właścicielom, że weszła do ich domu, bo chce od nich kupić trzodę chlewną. Do transakcji jednak nie doszło, a seniorka po krótkiej rozmowie opuściła mieszkanie.

 

Właściciele początkowo nie zauważyli niczego niepokojącego. Nie podejrzewali, że starsza kobieta mogła zrobić coś złego. Postanowili jednak dokładnie sprawdzić, czy nic nie zginęło.

 

Szybko okazało się, że po wizycie seniorki, w domu brakowało biżuterii  wartej 5 tys. złotych. Zginęły złote i srebrne pierścionki, łańcuszki, sygnety, kolczyki i bransoletki.

 

Sprawa kradzieży zajęła się policja, która dotarła do 90-latki. W mieszkaniu kobiety znaleziono wszystkie skradzione przedmioty.

 

Starsza pani została zatrzymana, przyznała się do kradzieży i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie