Mamed K. zatrzymany przez służby

Polska

Były zawodnik MMA Mamed K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w sprawie paserstwa luksusowych samochodów - poinformowała Prokuratura Krajowa. Chodzi m.in. o auta: Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6 i BMW serii 7. W śledztwie już wcześniej aresztowane cztery inne osoby.

Zatrzymania to efekt śledztwa prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

  

Siłowe wejście

 

Dziś z samego rana policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych siłowo weszli na teren domu w jednej z miejscowości pod Olsztynem i zatrzymali 38-letniego mężczyznę - podała śląska policja.

 

Jak dodano, policjanci zabezpieczyli wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa. Zatrzymany zostanie dzisiaj przewieziony do Katowic - to tamtejszy wydział zamiejscowy nadzoruje postępowanie. 

 

Do przesłuchania ma dojść w środę. Po ogłoszeniu K. zarzutów prokuratura podejmie decyzję w sprawie stosowania wobec niego środków zapobiegawczych.

 

Nie stawiał oporu

 

Rzecznik Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik powiedziała, że zatrzymanie Mameda K. przebiegało spokojnie, mężczyzna nie stawiał oporu. 

 

Jak wyjaśniła, wbrew wcześniejszym informacjom Mamed K. jest jedyną osobą zatrzymaną we wtorek w tej sprawie. Dodała, że dokonano przeszukań w miejscu jego pobytu i prowadzonej działalności.

 

Zatrzymanie b. zawodnika MMA ma związek z prowadzoną pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach sprawą paserstwa luksusowych samochodów. - Jest to kolejne zatrzymanie w sprawie prowadzonej od stycznia 2018 roku. Wcześniej do aresztu trafiły już 4 osoby - dodali policjanci.

 

Gwiazda MMA

 

K. pochodzi z Czeczenii. Do Polski przyjechał mając 16 lat. Dziesięć lat później, w 2007 roku podpisał kontrakt z jedną z federacją organizacji organizującej walki MMA. A dwa lata później po raz pierwszy zdobył jej pas mistrzowski. Pod koniec 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

 

K. zakończył sportową karierę w grudniu 2018 r.

 
O zatrzymaniu Mameda K. poinformowało jako pierwsze radio RMF FM.

 

ml/ PAP, polsatnews.pl, RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie