Wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP. "Podróżni zyskują lepszy dostęp do kolei"

Polska
Wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP. "Podróżni zyskują lepszy dostęp do kolei"
PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Od niedzieli na kolei zaczęła obowiązywać wakacyjna korekta rozkładu jazdy. Pociągi dalekobieżne wróciły m.in. na modernizowaną linię z Warszawy do Poznania. Skróci się też czas podróży koleją na niektórych trasach - przypominają PKP Polskie Linie Kolejowe.

Korekta rozkładu jazdy pociągów obowiązuje do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu przekazują przewoźnicy, są także dostępne na portalpasazera.plrozkład-pkp.pl. W niedzielę i w poniedziałek na największych dworcach w Polsce specjalni informatorzy będą pomagali pasażerom zorientować się we wszystkich zmianach w rozkładzie jazdy.

 


Na czas wakacji PKP PLK zapowiada m.in., że od 22 czerwca będzie bezpośredni dojazd pociągiem z Krakowa do Zakopanego bez przesiadek do autobusów na modernizowanej linii Skawina - Sucha Beskidzka i Chabówka-Zakopane. Z kolei od 20 czerwca wrócą pociągi sezonowe ze Słupska do Ustki i z Lęborka do Łeby. 

 

Na modernizowaną linię z Warszawy do Poznania powróciły już pociągi dalekobieżne - pojadą nią wszystkie ekspresy PKP Intercity oraz składy TLK Zielonogórzanin, IC Gałczyński, TLK Paderewski, IC Barbakan.

 

Ok. godz. 6 z Gorzowa Wielkopolskiego wyruszył pierwszy pociąg, który przejechał zmodernizowaną estakadą. Przez dwa lata estakada była wyłączona z ruchu z powodu gruntowanej modernizacji. Jednocześnie funkcjonowanie kończy autobusowa komunikacja zastępcza między przystankiem kolejowym Gorzów-Wschodni a główną stacją w mieście.

 

Na Dolnym Śląsku od niedzieli po blisko 10 latach pociągi jeżdżą po zmodernizowanych torach z Legnicy do Lubina. Czas przejazdu na linii to ok. 16 min, a z Lubina do Wrocławia ok. 1 h 15 min. Na trasę w ciągu doby wyjadą w sumie 24 pociągi.

 

Poza powrotem pociągów na zmodernizowane tory oddano do użytku również nowe przystanki, np. Rzeszów Zachodni, a także nowe perony m.in. na trasach Częstochowa-Zawiercie i Chybie-Sumina.

dk/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze