Lampart zaatakował dziecko w Parku Narodowym w RPA. Chłopiec nie przeżył

Świat
Lampart zaatakował dziecko w Parku Narodowym w RPA. Chłopiec nie przeżył
Facebook/Kruger National Park

Dzikie zwierzę zaatakowało dwuletniego chłopca, który bawił się na terenie Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki. Dziecko było synem jednego z pracowników parku. Według przedstawicieli parku zwierzę wydostało się z ogrodzonego obszaru.

Po ataku drapieżnika chłopiec trafił do szpitala, jednak obrażenia, których doznał okazały się zbyt poważne i lekarzom nie udało się go uratować. 

 

Władze rezerwatu w oświadczeniu poinformowały, że chłopiec był synem jednego z pracowników parku.

 

 

Przedstawiciele parku podkreślają, że tego typu ataki należą do rzadkości. Mimo wszystko, aby zminimalizować zagrożenie, zdecydowano się odstrzelić agresywnego lamparta.

 

Rzecznik parku w rozmowie z mediami zwrócił uwagę, że żyjące na wolności zwierzęta nie czując zagrożenia zazwyczaj nie zbliżają się do ludzi, bo się ich boją. Jednak zdarza się tak, że w tego typu parkach zwierzęta są na tyle oswojone z ludźmi, że chętnie wchodzą z nimi w interakcję.  

 

- W takich rezerwatach drapieżniki wchodzą w interakcje z turystami i pracownikami, co czasami może spowodować, że drapieżniki przyzwyczajają się do ludzi i się ich nie boją - powiedział.

 

Trwa śledztwo mające wyjaśnić jak lampart przedostał się na niezabezpieczony teren. Jednocześnie władze parku zapewniają, że wszyscy odwiedzający rezerwat mogą czuć się bezpiecznie, jeśli tylko przestrzegają obowiązujących w nim zasad.    

Park Narodowy Krugera został założony w 1898 roku i zajmuje powierzchnię ponad 2 mln hektarów.

 

Znajduje się tam 300 gatunków drzew, 52 gatunki ryb, 33 gatunki płazów, 114 gatunków gadów, 507 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków.

 

W obrębie parku żyje m.in. 300 gepardów, 3000 hipopotamów, 900 lampartów, 1500 lwów, 2000 hien, 200 nosorożców czarnych, 32000 antylop, 7500 słoni, 5000 żyraf, 1300 nosorożców białych, olbrzymie stada zebr, bawołów i antylop.

 

dk/ The Guardian, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie