Nastolatka po zażyciu dopalaczy trafiła do szpitala. Zatrzymano dilerów

Polska
Nastolatka po zażyciu dopalaczy trafiła do szpitala. Zatrzymano dilerów
Pixabay.com/ A_Different_Perspective

Zarzuty sprzedawania i posiadania znacznych ilości narkotyków i tzw. dopalaczy usłyszało dwóch mężczyzn, których zatrzymała policja w Rabce-Zdroju. Wcześniej sprzedali oni narkotyki 17-latce narażając ją na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

- W ubiegłym tygodniu policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Rabce-Zdroju. Na miejscu zastali pobudzoną z zaburzeniami psychicznymi i urojeniami 17-latkę. Dziewczyna została przewieziona do szpitala. Okazało się, że nastolatka zażyła najprawdopodobniej dopalacze - relacjonował rzecznik.

 

W lokalu był zapas środków odurzających

 

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali w Rabce podejrzewanych mężczyzn w wieku 41 i 45 lat. Podczas przeszukania ich lokum policjanci znaleźli między innymi ponad 280 gramów haszyszu, blisko 10 gramów marihuany i substancje psychotropowe.

 

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.

 

Za handel i posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Ponadto 41-latek odpowie za udzielenie substancji psychotropowej małoletniej narażając ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dopalacze mogą powodować śmierć

 

Policja przypomina, że zażywanie tzw. dopalaczy jest niebezpieczne. Substancje te mogą spowodować nieodwracalne zmiany w mózgu, a nawet śmierć.

 

- Policjanci systematycznie prowadzą działania profilaktyczne skierowane do młodzieży, pedagogów i rodziców dotyczące stosowania środków odurzających. Jednak nikt nie zastąpi rodziców w kontaktach z dzieckiem. To oni powinni poświęcać najwięcej czasu na rozmowę z nim, przestrzegać przed złymi decyzjami i uczyć właściwych zachowań - podsumował Gleń.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie