IMGW ostrzega przed upałem i burzami przez kolejne trzy dni

Polska
IMGW ostrzega przed upałem i burzami przez kolejne trzy dni
Polsat News

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami, burzami z gradem oraz upałem, które będą się w Polsce utrzymywały przez kolejne trzy dni.

W środę upału należy się spodziewać w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Natomiast w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim będą burze z gradem. W podkarpackim, małopolskim, śląskim wystąpią burze bez gradu.

 

W czwartek upał będzie się utrzymywał w woj. lubuskim i zachodniopomorskim, gdzie pojawią się również burze z gradem. Takich burz należy się spodziewać także w woj. dolnośląskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, a bez gradu w małopolskim, świętokrzyskim, śląskim oraz podkarpackim.

 

Burze utrzymają się w centralnej i wschodniej Polsce

 

W piątek burze i upał opuszczą zachód kraju, ale burze utrzymają się w centralnej i wschodniej Polsce. A burze z gradem przejdą przez woj. warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpacie. Na piątek nie wydano ostrzeżenia o upale.

 

Zarówno ostrzeżenia przed burzami, jak i upałami wydane przez IMGW są pierwszego stopnia. Oznacza to, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z tym zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie