Duda: Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy

Świat
Duda: Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

- Zapewniłem prezydenta Ukrainy, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu w Brukseli z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Duda i Zełenski spotkali się we wtorek w Brukseli.

- Zapewniłem pana prezydenta, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie aspiracje Ukrainy, zapewniłem pana prezydenta także, że Polska nieustannie wspiera euroatlantyckie aspiracje Ukrainy. Ta kwestia jest dla nas niezwykle ważna, podobnie jak zapewniłem o tym, że cały czas wspieramy starania Ukrainy o zachowanie i przede wszystkim przywrócenie jej integralności terytorialnej - powiedział Duda podczas wspólnego oświadczenia prasowego z Zełenskim.

 

Polski prezydent powiedział też, że z prezydentem Ukrainy rozmawiał o "tematach trudnych w naszych relacjach, o problemach historycznych, które są w relacjach pomiędzy naszymi narodami". Jak podkreślił, zależy mu ogromnie na tym, aby budować mosty pomiędzy Polakami i Ukraińcami "w duchu prawdy, ale przede wszystkim w duchu pojednania i dobrej współpracy".

 

Zełenski powiedział po spotkaniu, że Ukraina jest głęboko wdzięczna za codzienne wsparcie otrzymywane od Polski, która broni interesów Ukrainy na poziomie unijnym. - Jesteśmy także wdzięczni za promowanie bardziej ambitnej agendy naszych relacji z Unią Europejską - wskazał.

 

Prezydent Ukrainy odniósł się też do polskiej rocznicy. Jak podkreślił, wybory z 4 czerwca 1989 r. w Polsce otworzyły drogę do upadku reżimu komunistycznego i ułatwiły przywrócenie niepodległości państw w całym regionie

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie