Tragedia w Jędrzejewie. Utonął mężczyzna, jego 7-letni syn walczy o życie

Polska
Tragedia w Jędrzejewie. Utonął mężczyzna, jego 7-letni syn walczy o życie
Polsat News; Zdj. ilustracyjne

7-letni chłopiec wraz ze swoim ojcem kąpał się w stawie po dawnej żwirowni w Jędrzejewie (Wielkopolskie). W pewnym momencie obaj zaczęli się topić. 30-latka pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować z kolei chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie ostrożności nad wodą. Od początku kwietnia utonęło już ponad 60 osób.

Dyżurny czarnkowskiej komendy odebrał informację o zdarzeniu w niedzielę ok. godz. 16:14. Dwie osoby miały tonąć na terenie zbiornika w Jędrzejewie.

 

"Po przyjechaniu na miejsce mundurowi zastali świadków zdarzenia, którzy na brzeg akwenu wodnego wyciągnęli z wody nieprzytomnego mężczyznę. Z kolei funkcjonariusze Straży Pożarnej po przeszukaniu akwenu wodnego wyjęli na brzeg nieprzytomnego 7-letniego chłopca. Strażacy wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego prowadzili czynności reanimacyjne obu osób. Niestety 30-latek nie przeżył" - poinformowała rzecznik prasowa KPP w Czarnkowie Karolina Górzna-Kustra.

 

Chłopcu udało się przywrócić czynności życiowe, a następnie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Radio Poznań poinformowało, że chłopiec jest w stanie śpiączki farmakologicznej, a lekarze określają jego stan, jako bardzo ciężki.

 

W niedzielę utonęło sześć osób

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w poniedziałek poinformowało, że w niedzielę utonęło sześć osób. RCB apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

 

 

RCB przypomina, by nigdy wchodzić do wody po alkoholu i środkach odurzających, ani nie skakać do wody w nieznanych miejscach. Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie można wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratownika oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

dk/bas/ml/ polsatnews.pl, Radio Poznań
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie