4 czerwca zostanie odsłonięty kamień węgielny pod pomnik Jana Olszewskiego

Polska
4 czerwca zostanie odsłonięty kamień węgielny pod pomnik Jana Olszewskiego
Krystian Maj/ KPRM

4 czerwca, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zostanie odsłonięty kamień węgielny pod pomnik śp. Jana Olszewskiego, szefa rządu w latach 1991-92 - poinformowała w poniedziałkowym wydaniu "Gazeta Polska Codziennie".

"Zapraszam wszystkich do uhonorowania śp. premiera Jana Olszewskiego i oddania hołdu temu wielkiemu człowiekowi" - powiedział dziennikowi poseł PiS i sekretarz Honorowy Komitetu, Bartosz Kownacki.

 

"Przed nami wielkie wydarzenie. Pomnik stanie blisko wejścia do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest to naszym zdaniem najbardziej godne miejsce dla śp. premiera Jana Olszewskiego, który jako premier wielokrotnie z tego wejścia korzystał" - dodał Kownacki.

 

Jak podaje gazeta poświęcenie kamienia węgielnego odbędzie się 4 czerwca o godz. 15 i dokona go ks. bp Michał Janocha. Przewodniczącym Komitetu Honorowego jest Antoni Macierewicz, jeden z bliskich przyjaciół Olszewskiego.

 

Wybór daty odsłonięcia kamienia węgielnego jest symboliczny. 27 lat temu, w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku, Sejm odwołał Jana Olszewskiego z urzędu.

jm/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie