Jeden skakał po masce, drugi nagrywał go telefonem. Zniszczyli kilkadziesiąt samochodów

Polska

Wgniecenia na maskach, rysy i wyrwane wycieraczki to efekt "zabawy", którą postanowili urządzić sobie mężczyźni na ul. Morcinka w Lwówku Śląskim. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch obywateli Ukrainy.

Do zdarzenia doszło 19 maja w nocy na ulicy Morcinka. Na nagraniu udostępnionym przez Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim widać jak mężczyzna wskakiwał na zaparkowane pojazdy i przeskakiwał z jednej maski na drugą. 

 

Z kolei drugi mężczyzna filmował i fotografował to, co robi jego kolega. Jak podaje policja, miał go też namawiać do skakania po zaparkowanych pojazdach. 

 

Zostali osadzeni w areszcie

 

Policjantom kryminalnym udało się ustalić tożsamość sprawców. 26-letni i 34-letni obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie do dyspozycji prokuratora i sądu. 

 

Jednocześnie funkcjonariusze prowadzący sprawę apelują do mieszkańców Lwówka Śląskiego, którzy w dniu 19 maja 2019 mieli zaparkowane auta na ulicy Morcinka i zauważyli, że ich auto jest porysowane lub ma wgniecioną maskę o zgłaszanie się do Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

pgo/msl/ polsatnews.pl, foto i wideo: KPP Lwówek Śląski
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie