Eksplozje w rosyjskiej fabryce materiałów wybuchowych. 38 rannych

Świat

38 osób zostało rannych w wyniku kilku eksplozji, do których doszło w sobotę w zakładach produkcji ładunków wybuchowych w mieście Dzierżyńsk w obwodzie niżnonowogrodzkim na zachodzie Rosji - poinformowało biuro prasowe resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych.

- Poszkodowanych zostało 38 osób, cztery są w stanie ciężkim - powiedział przedstawiciel ministerstwa, cytowany przez TASS; według tej agencji nikt nie zginął. Ministerstwo zdrowia Rosji podało, że 10 osób pozostaje w szpitalu.

 

Dwie osoby są uznawane po wybuchach za zaginione - poinformował zastępca gubernatora obwodu niżnonowogrodzkiego Dmitrij Krasnow w oświadczeniu wyemitowanym przez państwowy kanał telewizyjny Rossija 24.

 

Przedstawiciel sztabu operacyjnego na miejscu zdarzenia przekazał, że nie ma zagrożenia kolejnymi wybuchami w zakładach Kristałł. Jak podaje TASS, do wybuchów doszło w hali, gdzie produkowany był trotyl.

 

Wskutek wybuchów zniszczona została część budynku administracyjnego, a w obiekcie, w którym magazynowano materiały wybuchowe i amunicję, w tym bomby lotnicze, wybuchł pożar - podały agencje.

bas/ PAP; Zdj. główne: Reuters/Elena Sorokina
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie