Skradzione w Niemczech czerwone porsche znalezione w Polsce. 71-letni emeryt ma kłopoty

Polska
Skradzione w Niemczech czerwone porsche znalezione w Polsce. 71-letni emeryt ma kłopoty
policja.pl

Policjanci z Lęborka odzyskali warte 700 tys. złotych czerwone porsche. Samochód został skradziony kilka dni temu w Niemczech. W związku ze sprawą aresztowano 71-latka. To w jego garażu ukryty był sportowy samochód. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Samochód został skradziony 26 maja w Niemczech. Właściciel samochodu wycenił je na 700 tys. złotych. Istniało podejrzenie, że samochód mógł trafić do Polski.

 

Przypuszczenia potwierdziły się kilka dni później. Policjanci odnaleźli pojazd w niepozornym garażu na terenie powiatu lęborskiego.

 

W związku ze sprawą zatrzymano właściciela budynku. 71-letni mężczyzna jest podejrzany o udostępnienia garażu w celu ukrycia skradzionego samochodu.

 

Zatrzymany emeryt usłyszał zarzut paserstwa. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

 

Odzyskanie samochodu nie oznacza końca śledztwa w tej sprawie. Policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności kradzieży auta, sprawdzają teraz, kto mógł ukraść pojazd oraz w jaki sposób trafił do Polski.

dk/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!