Trener zatrzymany pod zarzutem molestowania nastolatka. Ofiara "skutecznie się broniła"

Polska
Trener zatrzymany pod zarzutem molestowania nastolatka. Ofiara "skutecznie się broniła"
Pixabay.com/ flooy

27-letni trener akademii Młoda GieKSa został zatrzymany pod zarzutem molestowania seksualnego kilkunastoletniego podopiecznego. Jak przekazała policja, trwają czynności z udziałem mężczyzny. Fundacja prowadząca akademię zawiesiła trenera w obowiązkach.

- Zatrzymaliśmy 27-letniego mężczyznę, który jest mieszkańcem województwa lubelskiego, natomiast czasowo przebywa na terenie Śląska - powiedział rzecznik policji w Będzinie komisarz Paweł Łotocki. Trenera zatrzymano właśnie w Lubelskiem.

 

- Mężczyzna ma związek z prowadzonym postępowaniem dotyczącym przestępczości seksualnej przeciwko osobom małoletnim (…) W tej sprawie pokrzywdzonym jest osoba małoletnia, która jest mieszkańcem powiatu będzińskiego. Zdarzenie na tle pedofilskim miało najprawdopodobniej miejsce na terenie powiatu będzińskiego - dodał policjant.

 

"Zadzwonił do rodziców"

 

Policja nie podaje wieku pokrzywdzonego ani klubu, w którym doszło do molestowania. O tym, że chodzi o młodzieżową drużynę GKS-u Katowice pisały wcześniej media.

 

Jak podano na stronie sportowefakty.wp.pl, szkoleniowiec zabrał podopiecznych na mecz rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Podczas podróży miało dojść do molestowania. - Według naszych informacji chłopiec skutecznie się obronił, powiadomił rodziców, a ci z kolei policję - podały sportowefakty.wp.pl.

 

Do sprawy odniósł się we wtorek zarząd fundacji "Sportowe Katowice", która prowadzi Wielosekcyjną Akademię "Młoda GieKSa".

 

"Fundacja »Sportowe Katowice« przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach" - napisał zarząd w komunikacie.

 

Jak dodała fundacja, o sprawie pilnie poinformowano rodziców wszystkich zawodników, z którymi trener miał kontakt.

 

"Fundacja zapewniła opiekę psychologiczną zarówno zawodnikom, jak i rodzicom potrzebującym tego typu pomocy" - zaznaczył zarząd. Poinformował też, że zorganizowano spotkanie z trenerami wszystkich grup Akademii, na którym przypomniano o przepisach i procedurach. W najbliższych dniach mają zostać przeprowadzone prelekcje dla podopiecznych Akademii.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze