Pożar w zakładzie w Skórczu. Szacowanie strat po zakończeniu akcji strażackiej

Polska

Zarząd Grupy Iglotex poinformował, że oszacowanie strat po pożarze w zakładzie produkcyjnym w Skórczu (Pomorskie) będzie możliwe po zakończeniu akcji strażackiej. Do pożaru obiektu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Biuro prasowe Grupy Iglotex wyjaśniło, że pożar objął część produkcyjną oraz dystrybucyjną zakładu.

- W związku z pożarem znaczącej części zakładu produkcyjnego Grupy Iglotex zlokalizowanego w Skórczu, który odpowiedzialny jest za produkcję pierogów, pizzy i zapiekanki, na chwilę obecną zostało wstrzymane działanie zakładu, gdyż produkcja nie jest możliwa - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes zarządu Grupy Iglotex, Maciej Włodarczyk.

 

Dodał, że czynione są starania, aby "zbadać możliwości choć częściowego przywrócenia produkcji lub uruchomienia produkcji zastępczej".

 

- Naszym celem jest, aby w jak największym stopniu zminimalizować skutki pożaru. Zakłady produkujące warzywa, owoce, pyzy, knedle i frytki pracują bez zakłóceń. Działalność dystrybucyjną będziemy kontynuowali z sąsiednich oddziałów. Dopiero po zakończeniu czynności przez zespoły straży pożarnej, będzie możliwe dokładniejsze oszacowanie strat. W aktualnej sytuacji bezwzględnie naszym kolejnym celem jest przemyślana reorganizacja pracy osób, które są zatrudnione w zakładzie produkcyjnym w Skórczu. W tej trudnej dla nas sytuacji, prosimy o wyrozumiałość i zaufanie wszystkich kontrahentów, pracowników i współpracowników - oświadczył Włodarczyk.

 

Grupa Iglotex jest liderem rynku żywności mrożonej w Polsce, z rozbudowaną ogólnopolską strukturą dystrybucji i produkcji. Zakład produkcyjny w Skórczu jest jednym z trzech należących do Grupy Iglotex (poza zakładami w Grudziądzu i Tarnowie).

 

Kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej

 

Jak poinformowała Karina Stankowska z Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, akcja dogaszania pożaru hali w Skórczu może potrwać do godzin wieczornych w poniedziałek, a nawet porannych we wtorek. W szczytowym momencie akcji ratunkowej brało udział około 65 jednostek straży pożarnej (ok. 200 strażaków) z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

 

Hala, gdzie wybuchł pożar, ma powierzchnię ok. 20 tys. metrów kwadratowych. Kilkunastu pracowników Iglotex zdążyło się ewakuować, lekkie obrażenia odniosło natomiast czterech strażaków.

 

 

 

 

 

pgo/maw/jm/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie