Izraelski atak rakietowy w Syrii. Zginął jeden żołnierz

Świat
Izraelski atak rakietowy w Syrii. Zginął jeden żołnierz
Zdjęcie ilustracyjne/AP

Izraelska rakieta spadła na terytorium sąsiadującej ze Wzgórzami Golan muhafazy Al-Kunajtira w południowo-zachodniej Syrii - poinformowała syryjska agencja Sana. Agencje piszą, że trafiony został wojskowy samochód; jeden żołnierz zginął i jeden został ranny.

Izraelska armia przyznała się do nalotu powietrznego na syryjskie stanowiska obrony przeciwlotniczej i wyjaśniła, że wcześniej syryjskie wojska ostrzelały izraelski samolot wojskowy.

 

Do podobnego ataku doszło 18 maja, gdy izraelskie lotnictwo zaatakowało pozycje syryjskiej armii na południu Syrii, w pobliżu okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan. Wówczas izraelskie samoloty wystrzeliły trzy pociski, z których dwa uderzyły w kwaterę 90. brygady syryjskiej armii, a jedna została zniszczona przez syryjską obronę powietrzną.

 

Agencja Sana podała wtedy, że syryjska obrona powietrzna "zniszczyła obiekty wystrzelone z okupowanych terytoriów".

 

Od wybuchu wojny domowej w Syrii w 2011 roku Izrael przeprowadził już dziesiątki ataków lotniczych, głównie na pozycje związanego z Iranem Hezbollahu.

 

Izrael oficjalnie nie jest stroną obecnego konfliktu w Syrii, ale uznaje za wrogi reżim w Damaszku, a także wspierający go libański Hezbollah, dozbrajany przez Teheran. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie