Rozpędzone audi uderzyło w pieszego. "To było coś strasznego"

Polska

21-letni kierowca Audi A4 uderzył w mężczyznę przechodzącego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych w Ostrzeszowie (woj.wielkopolskie). Jego ciało zostało wręcz rozerwane, zginął na miejscu. Wciąż nie ustalono tożsamości mężczyzny. Kierowca i 22-letni pasażer zostali zatrzymani.

Do tragicznego wypadku doszło tuż po północy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 11 w Ostrzeszowie (w pobliżu stacji benzynowej).


- Usłyszeliśmy nagle straszny huk. Chwilę później zobaczyliśmy ludzką nogę. To było coś strasznego - opowiadają świadkowie zdarzenia w rozmowie z portalem wlkp.info. Wracali akurat z oddalonych o kilkaset metrów ogródków działkowych.


Mężczyzna, który zginął był wcześniej widziany na stacji benzynowej w pobliżu miejsca zdarzenia.


- Mówił, że chce "złapać stopa" do Kępna, usiadł przy stoliku, ale w pewnym momencie musiałam go wyprosić ze środka, ponieważ miałam coś do zrobienia, nie mógł zostać sam w sklepie. Jego stan wyraźnie wskazywał na to, że pił alkohol - powiedziała pracownica stacji w rozmowie z portalem.

 

Uderzył z dużą prędkością

 

Policja ustaliła wstępnie, że 21-letni kierowca Audi A4 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Ok. 60-letni mężczyzna przechodzący przez jezdnię poza przejściem dla pieszych zginął na miejscu. Siła uderzenia była tak duża, że jego ciało zostało wręcz rozerwane.

 

- Kierowcę audi oraz jadącego z nim pasażera zatrzymano w policyjnym areszcie – powiedziała kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy policji w Ostrzeszowie.


Kierowca był trzeźwy. Pobrano od niego krew do badania na obecność środków odurzających.


Wciąż nie ustalono tożsamości zabitego mężczyzny. Funkcjonariusze poszukują świadków, które mogły by pomóc w ustaleniu, kim był mężczyzna o szczupłej budowie ciała, około 180 cm wzrostu - w dniu zdarzenia ubrany był w koszulę w kratę, jeansowe spodnie oraz miał na głowie czapkę z daszkiem. 

 

Wideo dzięki uprzejmości portalu wlkp24.info

grz/ wlkp24.info, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze