Pożar autobusu na A4. Pojazd doszczętnie spłonął

Polska
Pożar autobusu na A4. Pojazd doszczętnie spłonął
OSP Balice

Do pożaru autobusu na autostradzie A4 doszło w nocy z soboty na niedzielę. Autokarem na trasie z Kijowa do Pragi podróżowało 70 osób. Służby informują, że wszyscy bezpiecznie opuścili pojazd. Autobus jednak doszczętnie spłonął.

O pożarze autobusu na autostradzie A4 Państwowa Straż Pożarna w Krakowie dostała zgłoszenie po godz. 1 w nocy w niedzielę. Na miejsce wysłano również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Balic.

 

Wstrzymany ruch

 

"Po przybyciu na miejsce, w trakcie rozpoznania ustalono, że pojazd jest całkowicie objęty ogniem, a podróżujące nim osoby obywatelstwa ukraińskiego zdołały go bezpiecznie opuścić" - informuje KM PSP w Krakowie. 

 

Jak informuje podinsp. Katarzyna Cisło z małopolskiej Policji, autobusem z Kijowa do Pragi podróżowało 70 osób.

 

OSP Balice

 

Na czas gaszenia pożaru, ruch na autostradzie w kierunku Katowic wstrzymano, później udrożniono jeden pas ruchu. Służba autostradowa zabezpieczyła wrak do czasu jego usunięcia. 

 

Spłonęła część bagaży 

 

W związku ze złą pogodą oraz spaleniem części bagaży na miejsce podstawiono autobus oraz busa z Komendy Wojewódzkiej z Krakowa, który zabrał poszkodowanych. 

 

OSP Balice

 

Osoby uczestniczące w zdarzeniu przewieziono w bezpieczne miejsce, gdzie oczekiwały na przyjazd zastępczego autobusu firmy organizującej podróż.  

 

OSP Balice
pgo/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie