"Zobaczyłem jak tir zjeżdża na mój pas". Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia ciężarówki z lawetą

Polska

- Prawdopodobnie pojazd ciężarowy zjechał na przeciwległy pas ruchu. Doszło do zderzenia z samochodem osobowym, a następnie do czołowego zderzenia z lawetą - powiedział Polsat News młodszy brygadier Jakub Rytych, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Do wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby, doszło na drodze krajowej nr 12 we Włodzimierzowie w Łódzkiem.

W wyniku wypadku - mimo akcji ratunkowej - zginęli kierowca i pasażer lawety, obaj w wieku około 40 lat.

 

- W pewnym momencie ujrzałem tira, który zaczął zjeżdżać na mój pas ruchu. Myślałem, że wyprzeda i za chwilę zjedzie, ale po sekundzie zobaczyłem, że on coraz bardziej zjeżdża na mój pas. Gdy zorientowałem się, że się nie schowa to zacząłem zjeżdżać na pobocze. Nie udało mi się uniknąć zderzenia - powiedział Polsat News uczestnik wypadku. 

 

- Jak mnie uderzył, to obróciło mnie dwukrotnie. Gdybym nie odbił kierownicą w drugą stronę, to podejrzewam, że byśmy zginęli pod kołami tego tira, ale na szczęście z pomocą boską jakoś się udało - powiedział mężczyzna. 

 

Polsat News

 

Zdarzenie miało miejsce na 410. km trasy między Piotrkowem Trybunalskim a Sulejowem - poinformowała rzeczniczka policji w Piotrkowie Trybunalskim asp. Ilona Sidorko.

 

Ze wstępnych informacji wynika, że z niewiadomych jeszcze przyczyn samochód ciężarowy zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo z lawetą. Uderzona ciężarówka otarła się jeszcze o Opla Corsę.

 

Polsat News

 

msl/hlk/ PAP, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze