Lekarze z Centrum Onkologii w Krakowie złożyli wypowiedzenia. Wkrótce może zabraknąć specjalistów

Polska
Lekarze z Centrum Onkologii w Krakowie złożyli wypowiedzenia. Wkrótce może zabraknąć specjalistów
Centrum Onkologii w Krakowie

Dziewięciu lekarzy specjalistów z Kliniki Onkologii Klinicznej w Centrum Onkologii w Krakowie złożyło wypowiedzenia. Medycy solidaryzują się w ten sposób z dotychczasowym szefem kliniki, który wcześniej odmówił przeprowadzenia redukcji etatów na oddziale i sam złożył rezygnację ze stanowiska.

"W związku ze złożeniem rezygnacji z pełnienia funkcji Kierownika Kliniki Onkologii Klinicznej przez dr Marka Ziobrę, spowodowanej planami redukcji etatów, wypowiedzenie stosunku pracy składają niżej podpisani specjaliści. Pragniemy poinformować, że powyższą decyzję podejmujemy z żalem, jednakże mamy nadzieję, że 100% redukcja etatów lekarzy specjalistów zatrudnionych w Klinice Onkologii Klinicznej poprawi trudną sytuację finansową Instytutu" - napisali lekarze.

 

 

Pod pismem podpisało się dziewięciu lekarzy specjalistów. Wypowiedzenie nie oznacza jednak, że szpital z dnia na dzień pozostanie bez specjalistów. Lekarzy obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

 

Rzeczniczka Centrum Onkologii dr Elżbieta Łuczyńska potwierdziła, że placówka na razie pracuje normalnie. Poinformowała, że dyrekcja szpitala chce się spotkać z lekarzami i negocjować dalsze warunki współpracy.

 

"Nikt ze mną w tej sprawie nie rozmawiał"

 

Kierownik Kliniki Onkologii Klinicznej dr Marek Ziobro powiedział polsatnews.pl, że jego rezygnacja była reakcją na polecenie redukcji personelu, na co zwyczajnie nie mógł się zgodzić. 

 

- Już w tej chwili pracujemy w ograniczonym składzie, na granicy możliwości - powiedział polsatnews.pl dr Marek Ziobro. 

 

- Przy dalszej redukcji zatrudnienia, nie widziałem możliwości bezpiecznego leczenia pacjentów - dodał. 

 

Lekarz przekazał, że decyzja jego kolegów była "suwerenna". Zaznaczył, że "nie chodzi o postulaty płacowe, tylko o poziom zatrudnienia".

 

Poinformował, że lekarze przedstawili dyrekcji placówki trzy postulaty: zwiększenie zatrudnienia, pozostawienie go na stanowisku oraz przywrócenie stanowiska kierownika Kliniki. 

 

Pytany przez polsatnews.pl czy istnieje szansa na rozwiązanie sporu, przyznał, że tak, jednak, jak zauważył, nikt z dyrekcji do tej pory z nim w tej sprawie nie rozmawiał.

dk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie