Dziennikarz BBC zapytał Szydło o "wyprowadzenie flag UE". Wicepremier: to wierutne kłamstwo

Polska
Dziennikarz BBC zapytał Szydło o "wyprowadzenie flag UE". Wicepremier: to wierutne kłamstwo
Polsat News

- Flagi Unii Europejskiej cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie - powiedziała była premier Beata Szydło. Zarzuciła politykom PO, że w tej sprawie rozpowszechniają fałszywe informacje. Jednak w 2015 r., m.in. na konferencji po pierwszym posiedzeniu rządu PiS, towarzyszyły jej wyłącznie polskie flagi.

Temat unijnych flag poruszył we wtorek na spotkaniu Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej z dziennikarzami wysłannik BBC World News. - Czy pani premier wyprowadziła flagi europejskie ze swojego biura i teraz startuje do Parlamentu Europejskiego? - zapytał.

 

Obecna wicepremier określiła to "wierutnym kłamstwem" polityków Platformy Obywatelskiej. Zagroziła też, że pozwie ich w trybie wyborczym i zażąda przeprosin, jeżeli nadal będą rozpowszechniać - jej zdaniem - nieprawdę.

 

- Flagi Unii Europejskiej cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał - zapewniła.

 

Szydło stwierdziła też, że politycy i premierzy różnych rządów "wielokrotnie organizują konferencje prasowe też tylko na (tle - red.) swoich flag narodowych". - Jest to rzecz naturalna - oceniła.

 

 

Szydło w 2015 r.: najpiękniejsze biało-czerwone flagi

 

W listopadzie 2015 r., na konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu rządu ówczesnej premier, towarzyszyły jej wyłącznie flagi państwowe. Wówczas zwrócił na to uwagę jeden z dziennikarzy, który dopytał ją o brak symbolu UE. 

 

- Bardzo cieszę się, że w tych trudnych czasach jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i NATO (...) natomiast przyjęliśmy taką zasadę, że wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - odpowiedziała.

 

Flagi Unii Europejskiej nie pojawiły się też m.in. przy okazji orędzi Beaty Szydło wygłoszonych 15 grudnia 2015 r., 12 stycznia 2016 r. i 17 lipca 2017 r. (na początku tej ostatniej pokazano jednak gmach Kancelarii Premiera z widoczną wiszącą flagą UE nad wejściem do budynku).

 

 

 

 

Beata Szydło kierowała rządem od 16 listopada 2015 r. do 11 grudnia 2017 r., kiedy zastąpił ją Mateusz Morawiecki. Od tego czasu jest wicepremierem i przewodniczącą Komitetu Społecznego Rady Ministrów. W wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja, startuje z list PiS z okręgu małopolsko-świętokrzyskim. 

wka/luq/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie