17-latka zapatrzyła się w telefon. Wpadła pod samochód

Moto

Piesza idąca chodnikiem weszła na przejście dla pieszych, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Na opublikowanym przez policję filmie widać, że kierujący próbuje w ostatniej chwili ominąć kobietę. 17-latka została jednak potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala.

Do tego zdarzenia drogowego doszło w podwrocławskim Smolcu. Policjanci ku przestrodze opublikowali nagranie z chwili wypadku. 

 

Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili idąca chodnikiem piesza weszła na przejście dla pieszych, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Na filmie widać, że kierujący próbuje jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. 17-latka została jednak potrącona.

 

Na filmie widać również, że młoda kobieta wpatrzona jest w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię.

 

Skończyło się na złamanej ręce, ale zakończenie mogło być dużo bardziej tragiczne - ostrzegają wrocławscy policjanci.

 

Czynności w sprawie tego zdarzenia prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Jak informuje policja, zdarzenie nie jest jednoznaczne, ponieważ każdy kierujący powinien w obrębie przejścia dla pieszych zachować szczególną ostrożność, tak samo jak osoby korzystające z pasów. Pieszy nie powinien nagle wtargnąć przed pojazd, bez upewnienia się, że może bezpiecznie wejść na jezdnię.

 

Do sprawy powołany ma zostać biegły z zakresu wypadków drogowych.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie