45 tys. czy 7 tys. Sprzeczne dane o liczbie uczestników marszu Koalicji Europejskiej

Polska
45 tys. czy 7 tys. Sprzeczne dane o liczbie uczestników marszu Koalicji Europejskiej
Polsat News

- W marszu "Polska w Europie" uczestniczyło 45 tys. osób - poinformował rzecznik stołecznego ratusza Kamil Dąbrowa, powołując się na dane Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł w policji, frekwencja wynieść miała jednak mniej - 7 tys. uczestników.

"Marsz Polska w Europie przebiegł spokojnie. Jak podaje Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego uczestniczyło w nim około 45 tys. osób." - napisał Dąbrowa na Twitterze.

 


Z nieoficjalnych policyjnych źrodeł wynika jednak, że w kulminacyjnym momencie zgromadzenia wzięło udział 7 tysięcy osób. 

Sobotnie zgromadzenie rozpoczęło się po godz. 12 na pl. Bankowym, następnie jego uczestnicy przeszli ulicą Marszałkowską na pl. Konstytucji. Głos podczas demonstracji zabrali m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk, byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski oraz liderzy: PO, PSL, SLD, Zielonych, KOD i Nowoczesnej. 

 

Warszawska policja poinformowała po zakończeniu sobotniego zgromadzenia na placu Konstytucji, że w trakcie prowadzonego zabezpieczenia nie odnotowała żadnych incydentów.

 

dk/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie