Zderzenie kolosów. Platforma wioząca kombajn wjechała w gruszkę i pompę do betonu [WIDEO Z DRONA]

Polska

Na drodze ekspresowej S5 między Rawiczem a Wrocławiem ciężarówka przewożąca kombajn uderzyła w dwa inne samochody ciężarowe. Betoniarka i pompa do zaprawy stały na poboczu, po uderzeniu dwie ciężarówki wypadły z jezdni. Rannych zostało dwóch kierowców. Blokada przejazdu trwała kilka godzin. Część uwięzionych w korku kierowców zaczęła wycofywać się pod prąd.

Wypadek miał miejsce w piątek przed godziną szóstą rano w pobliżu węzła Korzeńsko niedaleko Trzebnicy (woj. dolnośląskie).

 

Kierowcy dwóch ciężarówek po wypadku zostali przewiezieniu do szpitala.

 

- Ranne zostały dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala w Trzebnicy. Z informacji uzyskanych od lekarzy wynika, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo powiedział podkom. Piotr Dwojak z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

 

Policja ustala, co sprawiło, że doszło do tak niebezpiecznej sytuacji na drodze ekspresowej.

 

- Doszło tutaj do zderzenia, a w zasadzie najechania przez jeden samochód ciężarowy, przewożący kombajn, na dwa samochody ciężarowe, które stały na poboczu - powiedział bryg. Arkadiusz Cytawa, zastępca komendant Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy.

 

Według policji samochody ciężarowe były zaparkowane prawidłowo, a kierowcy zajmowali się usuwaniem usterki jednego z aut.

 

Wraz z kombajnem przewożone były koła. Jedno z nich po zderzeniu wpadło na przeciwne pasmo ruchu i uderzyło w busa.

 

W efekcie wypadku pompa do betonu i naczepa-lawet wioząca kombajn wypadły z jezdni. Maszyna rolnicza ważąca ponad dziesięć ton spadła na asfalt.

 

Powstały potężne utrudnienia - korki miały długość kilku kilometrów. Część kierowców, aby wydostać się z zatoru decydowała się na na zawrócenie i jazdę pod prąd.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w miejscu wypadku zorganizowano objazd przez jezdnię w kierunku Poznania, którą pojazdy przez czas usuwania skutków zderzenia mogły poruszać się w obu kierunkach. Ruchem kierowała policja.

 

O godz. 17:40 dyżurny Punktu Informacji Drogowej w centrali GDDKiA poinformował o zakończeniu utrudnienia na drodze w tym miejscu.

 

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie