Matka porzuciła autystycznego syna w restauracji

Świat
Matka porzuciła autystycznego syna w restauracji
Police Asia Wire

Pracownicy restauracji w Hangzhou w Chinach zauważyli 6-letniego chłopca spacerującego bez opieki po sali z kurczakiem w ręce. Okazało się, że zostawiła go w niej samotna 28-letnia matka. Przy autystycznym dziecku zostawiła list, w którym wyjaśniła, że nie stać jej na jego wychowanie.

W liście zostawionym w kieszeni chłopca matka napisała, że 6-latek jest autystykiem. Dodała, że "ma nadzieję, że dobry samarytanin zabierze go lub wyśle do sierocińca".


Po przejrzeniu monitoringu policja znalazła moment, w którym kobieta zostawia dziecko i wychodzi z restauracji zakrywając sobie twarz czapką.


Kobietę zaobserwowano również na nagraniu z monitoringu na stacji kolejowej, skąd odjechała. Po dwóch dniach ustalono, że mieszka w wynajętej przyczepie kempingowej.


Na przesłuchaniu 28-latka wyjaśniała funkcjonariuszom, że przed trzema laty porzucił ją mąż. Ponieważ zarabia 433 dolarów miesięcznie, a wynajęcie dla syna całodobowej opiekunki kosztowało 289 dolarów, więc nie było jej stać, by zajmować się nim.


Chłopiec trafił do ośrodka opieki społecznej, a przeciwko jego matce prowadzone jest postępowanie.

maw/grz/ mirror.co.uk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie