272 zarzuty 15-latka. Podczas rodzinnych spotkań fotografował karty płatnicze gości, później kupował

Polska
272 zarzuty 15-latka. Podczas rodzinnych spotkań fotografował karty płatnicze gości, później kupował
Pixabay/StockSnap

272 zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa internetowego usłyszał 15-letni uczeń gimnazjum. Policjanci ustalili, że nastolatek podczas rodzinnych imprez fotografował karty płatnicze członków rodziny, a zdobyte dane wykorzystywał do różnych transakcji internetowych. Łącznie w ten sposób wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przez kilka tygodni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali nad sprawą oszusta internetowego. Trop doprowadził ich do 15-letniego ucznia jednego z olsztyńskich gimnazjów.

 

272 transakcje

 

Policjanci ustalili, że 15-latek podczas rodzinnych imprez fotografował karty bankomatowe, następnie wykorzystując dane członków swojej rodziny dokonywał transakcji internetowych. W kilku przypadkach wpłacał pieniądze w postaci darowizn m.in. dla twórców muzyki.

 

15-latek interesował się również płatnymi programami komputerowymi, jak również grami, na które łącznie przekazał kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Działając w ten sposób 15-latek miał wykorzystać dane z kart bankomatowych 9 osób przeprowadzając w sumie 272 transakcje.

 

Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z pokrzywdzonych osób zauważyła na swoim koncie transakcje, z którymi nie miała nic wspólnego.

 

Przyznał się 

 

15-latek usłyszał łącznie 272 zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa internetowego. Nastolatek nie negował swojego przestępczego działania i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

 

Ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

pgo/ml/ polstnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie