Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej sprzedana. Ma tam powstać hotel

Biznes
Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej sprzedana. Ma tam powstać hotel
Polsat News

Izraelski deweloper Metropol NH sprzedał budynek przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, w którym siedzibę ma m.in. Prawo i Sprawiedliwość - informuje Radio Zet. Nowym nabywcą jest sieć hotelów Q Hotels z siedzibą w Krakowie. Docelowo na tym miejscu ma powstać hotel, jednak nowy właściciel zapewnia, że "nie planuje podejmować natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o funkcjonowanie budynku".

Według nieoficjalnych informacji, budynek mógł kosztować nawet 7 mln euro.

 

Q Hotels prowadzi dwa hotele w Krakowie i po jednym w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. Na swojej stronie zapowiada, że kolejnym planem spółki jest budowa hotelu w Warszawie. 

 

Była drukarnia, obecnie jest tam też przychodnia i klub bilardowy

 

Budynek miałby powstać właśnie na miejscu siedziby PiS, w której znajdują się też m.in. przychodnia lekarska, klub bilardowy i firma ubezpieczeniowa. 

 

W liście przesłanym najemcom, do którego dotarło Radio Zet, nowy właściciel zapewnia, że na razie "w praktyce nic się nie zmieni". Realizacja inwestycji ma trwać "od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy", a najemcy mają być o niej wcześniej poinformowani.

 

Budynek przy ul. Nowogrodzkiej powstał w latach 60. ubiegłego wieku. Przez wiele lat pełnił funkcję drukarni. Izraelska spółka Metropol NH posiadała budynek od 2007 roku.

jm/luq/ Radio Zet

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze