Pijani nastolatkowie zniszczyli pylon przed komisariatem policji. Prosto z aresztu poszli na maturę

Polska

Dwóch maturzystów zniszczyło podświetlany pylon przed nowym budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Nastolatkowie zostali zatrzymani przez policję. Po usłyszeniu zarzutów zostali zwolnieni, aby mogli napisać egzamin dojrzałości.

Dwaj 19-latkowie wykorzystali fakt, że budynek Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie nie jest jeszcze użytkowany i postanowili zdemolować stojący przed nim podświetlany pylon. Skakali na baner i uderzali w niego. W końcu udało im się go uszkodzić.

 

Swój wyczyn nagrali telefonem.

 

Gdy na miejsce przyjechała policja, nastolatkowie zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu udało się zatrzymać jednego z nich. 19-latek był pijany - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Trafił do policyjnego aresztu, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do popełnionego czynu i został zwolniony, by mógł napisać... egzamin maturalny z języka polskiego. 

 

Następnego dnia zatrzymano drugiego z podejrzanych. Rówieśnik 19-latka zatrzymanego po pościgu, również usłyszał zarzut zniszczenia pylonu. 

 

Po wykonaniu czynności policjanci zwolnili go. On także miał przystąpić do egzaminu maturalnego.

 

Młodym wandalom grozi do 5 lat więzienia.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie