Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. trafi do aresztu na trzy miesiące

Polska
Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. trafi do aresztu na trzy miesiące
Polsat News

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M. - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński.

Warszawska prokuratura po przesłuchaniu byłego właściciela Wisły Kraków Jakuba M. skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. W środę sąd uwzględnił jej wniosek i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

Podejrzany o oszustwo znacznej wartości i posłużenie się fałszywym dokumentem

 

Były właściciel Wisły Kraków jest podejrzany o oszustwo znacznej wartości i posłużenie się fałszywym dokumentem. W poniedziałek prokurator przedstawił Jakubowi M. dwa zarzuty.

 

- Pierwszy dotyczy oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości na szkodę firmy leasingowej oraz posłużenia się podrobionym dokumentem. Podejrzany, posługując się podrobionym pełnomocnictwem notarialnym, rzekomo uprawniającym go do działania w imieniu spółki z o.o., wyłudził samochód marki Porsche Cayenne o wartości ponad 500 tys. zł. Chodzi o czyn z dnia 2 kwietnia 2019 r. - poinformował prokurator Łapczyński.

 

Drugi zarzut dotyczy usiłowania oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości na szkodę tej samej firmy leasingowej oraz posłużenia się podrobionym dokumentem.

 

- W tym przypadku podejrzany, posługując się podrobionym pełnomocnictwem notarialnym, rzekomo uprawniającym go do działania w imieniu spółki z o.o., usiłował wyłudzić dwie drukarki o wartości ponad 240 tys. zł. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie go przez funkcjonariuszy policji. Chodzi o czyn z dnia 13 maja 2019 r. - przekazał prokurator Łapczyński.

 

Łapczyński dodał, że Jakub M. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśniania zbieżne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

 

Do 8 lat więzienia

 

Były właściciel Wisły Kraków Jakub M. został zatrzymany przez stołecznych policjantów w poniedziałek przed południem w jednej z instytucji finansowych. Informację o tym pierwsze podało radio RMF FM 24. Jakubowi M. grozi do 8 lat więzienia.

 

W kwietniu były właściciel Wisły został skazany za przywłaszczanie klubowych pieniędzy. Sąd ukarał go za to grzywną w wysokości 60 tys. zł. Jakub M. dobrowolnie poddał się karze i zwrócił Wiśle prawie pół miliona złotych, które przywłaszczył.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie