"Dorota!" - awantura w Sejmie o "Mapę kościelnej pedofilii". Wicemarszałek uciszała koleżankę z PiS

Polska

- Mam nadzieję, że w tym Sejmie, czy w następnym, Kościół w końcu zostanie rozliczony - powiedziała z sejmowej mównicy Joanna Scheuring-Wielgus (Teraz!), po czym rozwinęła transparent przedstawiający "Mapę kościelnej pedofilii w Polsce". Zareagowała posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk, która pytała : "Inne grupy zawodowe też liczycie?". Uciszać musiała ją wicemarszałek Sejmu.

W środę po południu Sejm zajął się rządowym projektem nowelizacji Kodeksu karnego, który przewiduje zaostrzenie kar m.in. za przestępstwa związane z pedofilią. Na koniec swojego wystąpienia posłanka Joanna Scheuring-Wielgus oznajmiła, że chciałaby pokazać pozostałym zgromadzonym w Sejmie coś, co "wszyscy powinni zobaczyć - mapę pedofilii w polskim Kościele".

 

Debata o oczyszczeniu Kościoła

 

- Ta debata nie powinna być o karach, a o oczyszczeniu Kościoła z tego wszystkiego złego, co daje dzieciom - stwierdziła Scheuring-Wielgus. Wyraziła również nadzieję, że "w tym Sejmie, czy w następnym, Kościół w końcu zostanie rozliczony".

 

Posłanka Teraz! wraz z posłem Krzysztofem Mieszkowskim z Nowoczesnej rozwinęła na mównicy transparent przedstawiający "mapę kościelnej pedofilii", którą opracowała fundacja "Nie lękajcie się", z którą Scheuring-Wielgus współpracuje.

 

- Proszę bardzo, spójrzcie na to - mówiła posłanka Teraz! w kierunku posłów PiS.

 

Wicemarszałek: "Dorota!"

 

- Pani poseł, czas happeningu się skończył - upomniała ją prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

 

- A inne grupy zawodowe też liczycie? - zapytała z kolei Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS).

 

- Niech pani się nie kompromituje - odpowiedziała jej Scheuring-Wielgus.

 

Obie posłanki wdały się w głośną dyskusję, interweniować musiała wicemarszałek i rzeczniczka PiS Beata Mazurek, która próbowała uciszyć parlamentarzystki.

 

- Proszę o opuszczenie mównicy, zakłóca pani obrady Sejmu - powiedziała w kierunku Scheuring-Wielgus. - Dorota! - krzyknęła z kolei do Arciszewskiej-Mielewczyk, aby przerwać dyskusję.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie