Uderzył Polkę metalowym prętem, zaatakował nożem i zgwałcił. Rumun aresztowany w Rzymie

Świat
Uderzył Polkę metalowym prętem, zaatakował nożem i zgwałcił. Rumun aresztowany w Rzymie
Wikimedia.org/Alessandro Ambrosetti

47-letni obywatel Rumunii dotkliwie pobił i zgwałcił 50-letnią Polkę w opuszczonym budynku w pobliżu stacji metra przy placu Św. Piotra w Rzymie. Zgwałcona nocowała w gmachu przy ul. Fornaci, gdzie zwykle przebywają bezdomni. Polka została przewieziona do szpitala.

Do ataku na bezdomną Polkę doszło w piątek przy ul. Fornaci w Rzymie, tuż obok stacji metra przy placu Św. Piotra w Rzymie.


Rumun zadał ofierze ciosy metalowym prętem, później zaatakował nożem i ranną zgwałcił. Kobiecie udało się w końcu wyrwać z rąk oprawcy i dotrzeć do szpitala Santo Spirito.

 

Zatrzymany Rumun miał przy sobie nóż


Po jej opatrzeniu personel medyczny powiadomił policję. Poszkodowaną odprowadzono na komisariat, gdzie złożyła zeznania.


Napastnika udało się szybko ująć. Rumun w chwili zatrzymania miał przy sobie pręt oraz nóż, których użył podczas napaści. Usłyszał zarzut gwałtu i pobicia. 

 

Śledczy sprawdzają teraz, do kogo należy zrujnowany budynek z widokiem na Watykan, w którym doszło do napaści. Mieszka w nim wielu bezdomnych. W środku policja znalazła wiele łóżek i wielki stół. 

 

Rumun napadł Polkę kilka metrów od sanktuarium

 

Niespełna trzy tygodnie wcześniej w Rzymie doszło do podobnej napaści na bezdomną 53-letnią Polkę, którego także dopuścił się Rumun. 

 

Kobieta została napadnięta kilka metrów od sanktuarium Divino Amore. Bezdomną, zakrwawioną kobietę zauważyli karabinierzy.

 

Polka była w szoku, a mundurowym zdołała powiedzieć jedynie "zostałam zgwałcona". Z obrażeniami twarzy trafiła do szpitala. Chwilę później zatrzymano 34-letniego Rumuna, któremu przedstawiono zarzut przemocy seksualnej. 

 

Bengalczyk napadł na wenecjankę 

 

W sobotę aresztowano 24-letniego Bengalczyka, który próbował dokonać podobnego przestępstwa w centralnej części Rzymu - Castro Pretorio. Bengalczyk poprosił turystkę z Wenecji o papierosa. Gdy kobieta zbliżyła się, została zaatakowana.

 

Mężczyzna próbował ją zgwałcić, ale turystka skutecznie się obroniła. Napastnik uciekł, a poszkodowana z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

grz/hlk/ "Corriere della Sera"

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze