Tusk liderem w najnowszym sondażu zaufania. Na podium również Duda i Morawiecki

Polska
Tusk liderem w najnowszym sondażu zaufania. Na podium również Duda i Morawiecki
PAP/Marcin Obara

W pierwszej trójce polityków, którym Polacy ufają najbardziej, znaleźli się szef Rady Europejskiej Donald Tusk, prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, który we wtorek publikuje "Super Express".

"Rysuje nam się plejada czołówki polskich polityków. Chodzi o akceptację społeczną, wiarygodność i klasę" - skomentował wyniki sondażu socjolog, prof. Kazimierz Kik.

 

Jak czytamy w "Super Expressie", "królowi Europy ufa 15 proc. ankietowanych, urzędującym prezydentowi i premierowi po 11 proc. Polaków".

"Tuż za podium Robert Biedroń (43 l.) oraz Jarosław Kaczyński (70 l.). Obaj odnotowują po 9 proc. w rankingu zaufania. Inni politycy, którzy znaleźli się w zestawieniu mają mniej niż 5 proc. Aż 13 proc. ankietowanych nie ufa żadnemu polskiemu politykowi!" - informuje dziennik.

 

Cytowani przez "SE" eksperci zwracają uwagę, że liderem w sondażu zaufania jest Donald Tusk.

 

"Kiedy pojawia się w kraju, zainteresowanie jego osobą wzrasta. Ostatnio demonstruje, że interesuje się polską polityką" - powiedział gazecie prof. Henryk Domański socjolog z PAN.

 

"Polacy są Europejczykami i bardzo wysoko cenią europejskość polityka oraz jego rolę" - ocenił prof. Kik. Jak twierdzi, ankietowani ufają Morawieckiemu i Dudzie, gdyż ci dwaj politycy nie popełniają zbyt wielu błędów.

 

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster dniach 26-29 kwietnia na próbie 1031 dorosłych Polaków.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie