Posłanka PiS ma przeprosić europosła PO. Zarzuciła mu chęć "karania Polski"

Polska
Posłanka PiS ma przeprosić europosła PO. Zarzuciła mu chęć "karania Polski"
Polsat News

Posłanka PiS i kandydatka do Parlamentu Europejskiego Izabela Kloc ma przeprosić europosła PO Jana Olbrychta za słowa, w których zarzuciła mu, że chce "karania Polski" poprzez powiązanie unijnych funduszy z praworządnością - orzekł we wtorek katowicki sąd.

Był to proces w trybie wyborczym. Informację o wygranej w I instancji przekazał na Twitterze sam Olbrycht. Jak napisał, posłanka PiS ma zaprzestać rozpowszechniania nieprawdziwej informacji, że "chciał karania Polski", zamieścić odpowiednie sprostowanie i przeprosić go.

 

Słowa, po których europoseł pozwał posłankę padły przed tygodniem w rozmowie "Dziennika Zachodniego" na antenie Radia Piekary.

 

- Byliśmy na wizycie studyjnej w Brukseli niedawno i tam on mówi, że trzeba Polskę karać, że trzeba przygotować powiązanie funduszy unijnych z praworządnością - powiedziała wówczas Kloc.

 

Sam Olbrycht zarzucił posłance rozpowszechnianie nieprawdy. Jak tłumaczył w mediach, w czasie spotkania z polskimi posłami wyjaśniał jedynie, skąd wziął się dyskutowany od miesięcy w Brukseli pomysł powiązania w unijnym budżecie kwestii wsparcia państw członkowskich z praworządnością. Jak mówił, jeśli pojawi się taki zapis, to powinno to w takim zakresie dotyczyć wszystkich państw członkowskich.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie