Były dyrektor katowickiego oddziału SK Banku wśród zatrzymanych przez CBA

Polska
Były dyrektor katowickiego oddziału SK Banku wśród zatrzymanych przez CBA
Polsat News

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali pięć osób, w tym byłego dyrektora katowickiego oddziału SK Banku oraz czterech przedsiębiorców ze Śląska. Do zatrzymań doszło w Bytomiu i Warszawie - poinformowało CBA we wtorkowym komunikacie.

Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie mają usłyszeć zarzuty doprowadzenia do niegospodarności w SK Banku w Wołominie w łącznej kwocie ponad 186 mln zł w związku z udzieleniem 6 kredytów dla dwóch powiązanych ze sobą bytomskich spółek.

 

Podmioty te miały nie posiadać zdolności kredytowej w dniu zawierania umów kredytowych. Według CBA, żaden z kredytów nie został spłacony. W tym samym wątku śledztwa zarzuty usłyszeć ma dziś także była Kierownik Filii Banku w Gliwicach.

 

115 osób z zarzutami 

Śledztwo w tej sprawie zostało powierzone przez prokuraturę CBA w 2016 roku. Postępowanie dotyczy nadużycia zaufania przez władze Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank), prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom ustawy o rachunkowości i podawania w tych księgach nierzetelnych danych oraz zatajenia prawdziwych, a także podania nieprawdziwych informacji Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Do tej pory zarzuty w sprawie usłyszało 115 osób. Straty banku oceniane są na ok 2.7 mld zł - czytamy w komunikacie.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie