Burkina Faso: czterech katolików zginęło z rąk terrorystów podczas procesji

Świat
Burkina Faso: czterech katolików zginęło z rąk terrorystów podczas procesji
pexels.com / Vanderlei Longo

Czterech katolików zostało zabitych przez grupę terrorystów podczas procesji w mieście Zimtenga na północy Burkiny Faso w Afryce Zachodniej - poinformował we wtorek przewodniczący konferencji episkopatu Burkiny Faso i Nigru biskup Paul Ouedraogo.

- Wczoraj (w poniedziałek) w archidiecezji Ouahigouya (duże miasto na północy kraju), pewni osobnicy zaatakowali katolików i zabili czterech z nich - powiedział biskup Ouedraogo na posiedzeniu plenarnym biskupów i księży z Burkina Faso i Nigru w stolicy tego pierwszego kraju, Wagadugu.

 

- Figura Matki Boskiej wędrowała po parafii; obrzęd został zapoczątkowany 1 maja, a w poniedziałek 13 maja figura miała być we wsi Kayon. Przy wjeździe do wsi Singa grupa terrorystów zatrzymała procesję, zabiła czterech wiernych i spaliła figurę - poinformował przedstawiciel władz kościelnych w Wagadugu.

 

Ataki na chrześcijan w Burkina Faso

 

Według Narodowej Agencji Prasowej Burkiny Faso (AIB) napastnicy zatrzymali procesję. - Pozwolili odejść nieletnim, rozstrzelali czterech dorosłych i zniszczyli figurę Maryi Dziewicy - powiedział mieszkaniec cytowany przez AIB.

 

W niedzielę sześć osób, w tym ksiądz odprawiający mszę świętą, zostało zabitych w ataku dżihadystów na kościół katolicki w gminie Dablo w prowincji Sanmatenga na północy Burkiny Faso.

 

Pod koniec kwietnia sześć osób, w tym pastor, zginęło w ataku na kościół protestancki w Silgadji, również na północy Burkiny Faso. Był to pierwszy atak dżihadystów na kościół od 2015 roku.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie