"Brawurowe lądowanie" śmigłowca LPR. "To więcej niż mistrzostwo"

Polska
"Brawurowe lądowanie" śmigłowca LPR. "To więcej niż mistrzostwo"
KPP w Tarnowskich Górach

Pilot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego popisał się widowiskowym manewrem i wylądował na dwupasmowej jezdni pomiędzy drzewami, aby udzielić pomocy poszkodowanej w wypadku kobiecie. Internauci nie kryją podziwu dla umiejętności pilota.

W poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 912 w okolicy Tarnowskich Gór (Śląskie) doszło do poważnego wypadku. 60-latek kierujący renault, na prostym odcinku drogi zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Toyota, w którym podróżowały dwie osoby.

 

 

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali ranni. Najcięższych obrażeń doznała 74-letnia pasażerka toyoty. 

 

 

Aby udzielić pomocy poszkodowanej, na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponieważ do zdarzenia doszło na drodze pośrodku lasu, pilot popisał się niesamowitym manewrem lądowania na jezdni pomiędzy drzewami.

 

 

Poszkodowana w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

 

 

Precyzyjne lądowanie zachwyciło internautów, którzy nie kryją podziwu dla umiejętności i opanowania pilota. "Podziw wyszkolenia, szacunek dla kunsztu pilotażu i brawa za perfekcyjnie wykonany manewr lądowania w tych ekstremalnych warunkach dla pilota" - napisał jeden z komentujących.

 

"W tak wąskim gardle, to więcej niż mistrzostwo. Również pokłon dla załogi za opanowanie" - dodał inny. 

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie