Syn pobił ponad 80-letnią matkę, bo chciał 10 zł

Polska
Syn pobił ponad 80-letnią matkę, bo chciał 10 zł
Pixabay.com/ beejees

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie nadzoruje postępowanie przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który przez wiele lat bił i poniżał swoją - dziś ponad 80-letnią matkę - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. W maju syn pobił staruszkę, bo chciał 10 zł.

Mieszkaniec wielkopolskiego Krotoszyna usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką oraz wymuszenia rozbójniczego. 53-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Sprawa wyszła na jaw po pobiciu 80-letniej staruszki w maju drewnianą laską. W ten sposób mężczyzna zmusił wtedy matkę, by dała mu 10 zł.

 

Podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Krotoszynie okazało się, że 53-latek przez wiele lat znęcał się na swoją matką.

Schemat zachowania mężczyzny - jak powiedział prokurator Maciej Meler - był najczęściej taki sami - podejrzany wszczynał pod wpływem alkoholu awantury domowe, w trakcie których ubliżał matce, popychał ją, szarpał, ciągnął za włosy, groził pozbawieniem życia i wymuszał pieniądze.

 

- Takim zachowaniem łącznie wymusił od pokrzywdzonej około 2 tysięcy złotych - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie