W Palermo obrady zwolenników teorii, że Ziemia jest płaska. "Astronauci to aktorzy"

Technologie
W Palermo obrady zwolenników teorii, że Ziemia jest płaska. "Astronauci to aktorzy"
Wikimedia Commons/Gabrios1984/CC BY SA 3.0

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi przyjechali do Palermo na Sycylii na obrady. Tzw. płaskoziemcy w czasie swojego sympozjum będą starali się udowodnić, że Biegun Północny jest w środku Ziemi, a astronauci to tak naprawdę aktorzy.

We Włoszech ruch zwolenników tej teorii jest dość aktywny i cieszy się zainteresowaniem, a o spotkaniu, nie bez ironii, informują największe gazety.

 

Nazywani po włosku Terrapiattisti, plaskoziemcy zamierzają zaprezentować swoje teorie naukowe, aby udowodnić najczęściej głoszone przez siebie tezy. Uważają oni, że twierdzenie, iż Ziemia jest kulą to "spisek" oraz, że człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu, ani nie był w kosmosie.

 

Przypomina się, że w lądowanie, którego 50. rocznica będzie obchodzona w lipcu, nie wierzy jeden z podsekretarzy stanu we włoskim MSW należący do Ruchu Pięciu Gwiazd.

 

Organizatorzy liczyli na przybycie założyciela tego współrządzącego krajem ugrupowania komika Beppe Grillo, ale ten ku ich rozczarowaniu nie przyjechał, choć wcześniej, jak mówią, podzielał ich poglądy. Włoska prasa informując o tym wydarzeniu odnotowuje, że Ruch Pięciu Gwiazd jest popularną formacją wśród organizatorów sympozjum.

 

Według kolejnych prezentowanych teorii Słońce jest blisko Ziemi i jest bardzo małe, amerykańska agencja kosmiczna NASA to "Disneyland", albo "agencja propagandowa", a siła przyciągania nie istnieje.

 

Jeden z inicjatorów zjazdu w Palermo Albino Galuppini powiedział dziennikarzom w przeddzień obrad: "Żyjemy na płaskiej Ziemi i jesteśmy ofiarami wielkiej iluzji, wielkiej kpiny".

 

"Udowodnimy wielkie oszustwo", "przeprowadzimy eksperymenty" - obiecali pomysłodawcy zjazdu.

 

Jak podał dziennik "La Stampa", władze Palermo odmówiły patronatu nad imprezą, nie wyraziły także zgody na udostępnienie lokalu na obrady.

jm/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie