Putin hokeista strzelił 8 (albo 9) bramek, a potem przewrócił się na oczach trybun

Świat

Władimir Putin wziął udział w meczu pokazowym otwierającym rozgrywki Night Hockey League, amatorskiej ligi hokeja dla osób powyżej 40 roku życia. Zdobył 8 (według agencji Reuters i Associated Press) lub 9 (według Kremla, który wcześniej twierdził, że prezydent zdobył ich 10) bramek. Po meczu, podczas rundy honorowej wokół tafli lodowiska, prezydent Federacji Rosyjskiej wywrócił się na lód.

Putin grał w zespole Legend, razem z emerytowanymi gwiazdami rosyjskiego hokeja, m.in. grającymi w przeszłości w północnoamerykańskiel hokejowej lidze NHL Wiaczesławem Fietisowem, Pawłem Bure i Aleksiejem Kasatonowem. W zespole prezydenckim zagrał też minister obrony Siergiej Szojgu, który zdobył 3 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 14-7 dla drużyny Putina. 

 

W drugim zespole grali m.in. rosyjscy gubernatorzy i przyjaciele Putina - oligarchowie Giennadij Timczenko i Władimir Potanin. 

 

Putin wystąpił w meczu otwierającym te rozgrywki, który odbył się w Soczi, siódmy raz z rzędu. Zdobył w nich do tej pory 36 (lub 37) bramek. Rok temu zdobył ich 5.

jm/hlk/ Reuters, "The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie