Minister Gróbarczyk zapowiedział, że pozwie dwóch posłów PO

Polska
Minister Gróbarczyk zapowiedział, że pozwie dwóch posłów PO
Polsat News

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zapowiedział złożenie pozwu przeciwko dwóm posłom PO Krzysztofowi Brejzie i Sławomirowi Nitrasowi. Chodzi o wpisy na Twitterze, które jego zdaniem podważają zaufanie do rzetelności działania Urzędu Morskiego w Szczecinie.

O sprawie poinformowało w sobotę biuro prasowe resortu. - Nie ma zgody na rozpowszechnianie kłamstw, które uderzają w administrację morską, dlatego pozwiemy posłów Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzę i Sławomira Nitrasa - powiedział cytowany w komunikacie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Gróbarczyk.

 

- W odpowiedzi na opublikowane dziś w Internecie nieprawdziwe i bezpodstawne twierdzenia posłów PO Krzysztofa Brejzy i Sławomira Nitrasa, podważające zaufanie do rzetelności działania Urzędu Morskiego w Szczecinie, informujemy, iż przeciwko wyżej wymienionym posłom zostanie skierowany do sądu pozew o ochronę dobrego imienia UM w Szczecinie - czytamy.

 

Brejza: kasa dla spółki kontrolowanej przez Kaczyńskiego

 

Poseł Krzysztof Brejza opublikował na swoim koncie na Twitterze odpowiedź Urzędu Morskiego w Szczecinie na jego wniosek o udostępnianie informacji publicznej dotyczącej poniesionych przez urząd "kosztów wszelkich reklam, artykułów sponsorowanych oraz innych publikacji wykupionych w mediach wydawanych przez spółkę Forum SA".

 

W odpowiedzi wskazano, że od 1 grudnia 2015 do 30 kwietnia 2019 r. na ten cel wydano 31 999,68 zł. "Kwota ta w całości została wydana na usługi spółki Forum, która została wybrana poprzez zapytania ofertowe, opublikowane na stronie internetowej Urzędu oraz w Bazie konkurencyjności" - napisał dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciech Zdanowicz.

 

"Publikacja tego zapytania, również w Bazie konkurencyjności, była spełnieniem wymogu wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków, m.in. z Funduszu Spójności, z którego Urząd miał przyznane środki finansowe na realizację projektu pn. »Opracowanie projektów planów zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich (morskich wód wewnętrznych) dla Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego«" - dodał.

 

- Kasa dla spółki kontrolowanej przez J. Kaczyńskiego. Kuzyn narzekał "Wujku pomóż". 32 tys. dla spółki Forum zależnej od #Srebrna - program dotyczący Zalewów Szczecińskiego i Kamieńskiego - skomentował na Twitterze Brejza, załączając skan pisma.

 

 

Odpowiedź Urzędu Morskiego w Szczecinie udostępnił również inny poseł PO Sławomir Nitras. - Urząd Morski Szczecin zmuszony do finansowania Srebrnej. Oddadzą z odsetkami - napisał.

 

 

Prezesem spółki Forum jest cioteczny brat prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Grzegorz Tomaszewski. W radzie nadzorczej spółki zasiada m.in. europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie