Autokar z przedszkolakami uderzył w drzewo, gdy kierowca stracił przytomność

Polska
Autokar z przedszkolakami uderzył w drzewo, gdy kierowca stracił przytomność
gitd.gov.pl

Troje dzieci trafiło do szpitala wskutek piątkowego wypadku w Rudzie Śląskiej. Pogotowie zabrało także kierowcę autobusu. Pojazdem podróżowało 37 przedszkolaków jadących na dwudniową wycieczkę w Beskidy. Przybyli na miejsce inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę stanu technicznego pojazdu.

Do incydentu doszło na ul. 1 maja w Rudzie Śląskiej. Pojazd wiozący dzieci zjechał z drogi i taranując drzewo zatrzymał się na ścieżce rowerowej, kilka metrów od jezdni.

 

Wezwane służby ratunkowe zabrały troje dzieci i kierowcę do szpitala. Obecni na miejscu zdarzenia inspektorzy ITD zabezpieczyli dane z tachografu oraz skontrolowali pojazd. Będą sprawdzać, czy nie doszło do naruszenia czasu pracy.

 

W trakcie jazdy nagle kierowca miał się źle poczuć i stracić przytomność. Prawdopodobnie miał zawał serca - podało Polskie Radio Katowice. Gdy mężczyzna zasłabł, pojazd zjechał z drogi.

 

Autokar był przechylony i służby ratownicze miały problem z jego wyciągnięciem. Pojazd został podparty wspornikami, a ostatecznie podniósł go dźwig wezwany na miejsce - podał dziennikzachodni.pl.

 

 

gitd.gov.pl

 

Dzieci, które nie zostały ranne w wypadku, zabrał inny autokar podstawiony przez przewoźnika.

rob/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie