Śmiertelny atak w podstawówce. Psycholodzy dostępni dla całej społeczności szkolnej

Polska
Śmiertelny atak w podstawówce. Psycholodzy dostępni dla całej społeczności szkolnej
PAP/Tomasz Gzell

W tej chwili najważniejsze jest zapewnienie pomocy psychologicznej uczniom i rodzicom, a także całej społeczności szkolnej - napisała rzecznik prasowy MEN Anna Ostrowska w komunikacie po tragedii w szkole w Wawrze. Zaapelowała, aby nie niepokoić uczniów, rodzin i nauczycieli.

W piątek przed południem w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi na warszawskim Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Zaatakowany zmarł. Sprawę badają policja i prokuratura.

 

- Natychmiast po otrzymaniu informacji o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w Szkole Podstawowej nr 195 w Warszawie, na prośbę minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej mazowiecki kurator oświaty skierował na miejsce wicekuratora - poinformowała rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

"Najważniejsza pomoc psychologiczna dla uczniów i rodziców"

 

Podkreśliła, że w tej chwili najważniejsze jest zapewnienie pomocy psychologicznej uczniom i rodzicom, a także całej społeczności szkolnej. Podała, że przez cały weekend do dyspozycji pozostają specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Wawrze.

 

- Jeśli będzie taka potrzeba, pomocy psychologicznej będą udzielać również psychologowie z innych warszawskich poradni - zapewniła Ostrowska.

 

Dyrektorka szkoły w opublikowanym na stronie placówki komunikacie poinformowała, że dla osób potrzebujących wsparcia dostępna jest pomoc psychologiczna. W weekend psychologowie będą pełnić dyżury między godz. 10 a godz. 15 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Żegańskiej 1a.

 

"W dniu dzisiejszym na terenie naszej szkoły miało miejsce tragiczne wydarzenie. Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią" - napisała dyr. Agata Kołodziejczyk.

 

Poinformowała ponadto, że w poniedziałek uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem. "W szkole zapewnione będzie odpowiednie wsparcie" - zadeklarowała.

 

Trwają działania wyjaśniające

 

Poinformowała także, że mazowiecki kurator oświaty jest w stałym kontakcie z policją i monitoruje sytuację w szkole. - W tej chwili trwają działania wyjaśniające - zaznaczyła.

 

- Apelujemy o to, aby w tych trudnych dla całej społeczności szkolnej chwilach nie niepokoić uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli. Prosimy, aby pozwolić prokuraturze na dokładne wyjaśnienie tego tragicznego wydarzenia - czytamy w komunikacie.

 

Najbliższym ucznia składamy najgłębsze kondolencje - napisała rzecznik MEN.

rob/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie