Pijany spowodował kolizję. Przyjechał go odebrać kolega poszukiwany listem gończym

Polska
Pijany spowodował kolizję. Przyjechał go odebrać kolega poszukiwany listem gończym
Świętokrzyska policja

46-latek kierujący seatem, na skrzyżowaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim zamierzał skręcić w prawo, jednak stracił panowanie nad autem i zderzył się czołowo z osobowym oplem. Kierowca miał 3 promile. W usunięciu uszkodzonego auta sprawcy przyjechał pomóc jego znajomy. 26-latek został wylegitymowany przez mundurowych, okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Funkcjonariusze z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzili czynności w związku z kolizją. Sprawcą, której był nietrzeźwy 46-latek. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki seat na skrzyżowaniu zamierzał skręcić w prawo, jednak stracił panowanie nad pojazdem. Efektem nieudanego manewru było czołowe zderzenie z osobowym oplem.

 

Świadkowie zdarzenia twierdzili, że kierujący seatem wyglądał na nietrzeźwego. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia - 46-latek miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie.


Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. W usunięciu uszkodzonego seata sprawcy miał pomóc jego znajomy. Przebyły na miejsce 26-latek został wylegitymowany przez mundurowych. Okazało się wówczas, że nie będzie w stanie pomóc koledze. Był bowiem poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, w związku z narkotykowym procederem.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie